Sukces uczniów w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego! 27.05.2019, 14:44

Wielki sukces uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach! Trzyosobowa drużyna młodych anglistów ze Skorzeszyc wywalczyła I miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów klas III Szkół Podstawowych. Szkołę reprezentowała mocna grupa w składzie: Franciszek Brzeziński, Hanna Janic oraz Agata Stepień. Uczniowie z naszej gminy stanęli w szranki z trzecioklasistami z całego województawa świętokrzyskiego. Konkurs zorganizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach przebiegał w dwóch etapach. Młodych adeptów języka angielskiego gościł po raz kolejny w swoich murach Geopark Kielce. Na czas konkursu zatrzymano nawet trwające tam prace remontowe, tak aby rywalizujące drużyny mogły skupić się na swoich zadaniach i prezentacjach. Na początek wszyscy uczestnicy zespołowo zmagali się ze specjalnie dla nich przygotowanym testem językowym, pełnym zagadnień leksykalnych, gramatycznych i quizem dotyczącym wiedzy o Wielkiej Brytanii. Nasi uczniowie byli pewni swoich odpowiedzi i mieli dobre przeczucia co do wyników tesu. Kolejnym etapem były prezentacje indywidualne uczniów, podczas których każdy z nich musiał opowiadzieć o sobie i swojej szkole. Ta część była dla dzieci najbardziej wymagająca, ponieważ podczas wszystkich prezentacji byli obecni pozostali uczestnicy, którzy z uwagą przysłuchiwali się wypowiedziom rywali. Szczególnie właśnie ‘speaking’, jak się później okazało, wzbudził podziw komisji. Jury doceniło poziom wypowiedzi uczniów ze Skorzeszyc, ogrom przekazanych informacji a także pewność i płynność prezentacji. Końcowym etapem konkursu było losowanie zestawów wyrazów do literowania ze słuchu. Emocjom tego dnia nie było końca, szczęśliwi trzecioklasiści odliczali miejsca podczas ogłaszania wyników. Gdy zostało już tylko jedno trofeum, wszystko było jasne – to właśnie uczniowie ze Skorzeszyc zostali mistrzami województwa i pokonali wszystkich rywali. Wywalczyli puchar a także indywidualne nagrody od British Counsil – vouchery na wybrane egzaminy Cambridge English Qualifications dla dzieci. Uczniowie pracowali i przygotowywali się do konkursu przez cały rok pod okiem p. Katarzyny Kletowskiej.